HARTMANN Polska
Strona główna > Problem nietrzymania moczu a trening wg koncepcji BeBo - nowość w Polsce

Problem nietrzymania moczu a trening wg koncepcji BeBo - nowość w Polsce

Szanowni Państwo,

Firma PAUL HARTMANN Polska wraz z działem „Higiena w nietrzymaniu moczu” ma zaszczyt zaprezentować szwajcarską koncepcję terapeutyczną BeBo, nad którą objęliśmy honorowy patronat mając na uwadze dobro osób, dla których problem nietrzymania moczu nie jest obcy. Pragniemy dostarczać Państwu nowoczesne rozwiązania, które będą skutecznie podnosić jakość codziennego życia, zapobiegać jak również wyprowadzać lekkie stany nietrzymania moczu. 

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją BeBo.

Koncepcja BeBo®

Koncepcja terapeutyczna mająca swoje źródła w Szwajcarii cieszy się uznaniem i z powodzeniem rozwija się nie tylko w Szwajcarii, ale także w Niemczech i Austrii.

Trening mięśni dna miednicy metodą BeBo® polega na zbudowaniu świadomości własnego ciała, zrównoważeniu tonusu mięśni dna miednicy poprzez naukę wzmacniania i rozluźniania ich, a także integracji ćwiczeń z oddechem. Metoda uczy właściwego używania mięśni dna miednicy podczas czynności dnia codziennego i wysiłku fizycznego. Do treningu wykorzystywane są piłki, kliny i inne przyrządy rehabilitacyjne. Koncepcja Bebo ukazuje sposoby niwelowania często krępujących problemów uroginekologicznych, ale także zwraca uwagę na psychologiczne aspekty ćwiczeń oraz daje narzędzia specjalistom do pracy z pacjentami w postaci sprawdzonych metod dydaktycznych oraz nauki właściwej komunikacji.

Trening BeBo® skierowany jest do kobiet w ciąży, w okresie około- i poporodowym, po menopauzie, a także borykającymi się z problemami nietrzymania moczu, obniżania się narządów wewnętrznych jamy brzusznej czy po przebytych operacjach ginekologicznych.

Dzięki spotkaniom na grupowych warsztatach osoby zainteresowane mają możliwość zapoznania się z elementami anatomii, funkcją  mięśni dna miednicy po to by świadomie wykonywać ćwiczenia i wdrażać je w sytuacje dnia codziennego. Odbudowanie świadomości mięśni tzw. ćwiczenia świadomościowe są niezbędnym etapem wdrażania metody. Z czasem dochodzi do wzmocnienia mięśni, zwiększa się ich elastyczność i zdolność do reflektorycznego reagowania.

Trening metodą BeBo®

Integracja treningu BeBo® z czynnościami życia codziennego i wolnego czasu jest naszym najważniejszym założeniem. Każdego dnia mięśnie dna miednicy, plecy, krążki międzykręgowe i stawy narażone są na małe i duże przeciążenia. Osiągnięciem treningu BeBo® jest ich zredukowanie.

Każda zmiana wzorca chodu lub utrzymywania postawy potrzebuje początkowo dyscypliny i odpowiednio konsekwentnej adaptacji do codziennych przyzwyczajeń:

- nauka utrzymania prawidłowej postawy ciała;

- dobranie idealnej dyscypliny sportowej w zależności od osłabionych mięśni i dolegliwości bólowych;

- dostosowanie do indywidualnego treningu.

Zróżnicowany repertuar ćwiczeń w różny sposób bodźcuje nasze mięśnie.  Dlatego zaleca się możliwe urozmaicać treningi.

5 wskazówek od BeBo® na każdy dzień:

1. Staraj się utrzymywać prostą postawę ciała podczas kaszlu, kichania, śmiania się.

2. Unikaj wzmożonego parcia podczas załatwiania potrzeb w toalecie.

3. Ćwicz po każdym wyjściu z toalety poprzez silne napinanie mięśni dna miednicy.

4. Wdrażaj świadomość mięśni dna miednicy w życie codzienne: poprzez utrzymywanie prawidłowej postawy, schylanie się z prostymi plecami, podnoszenie ciężkich przedmiotów i dźwiganie z jednoczesnym wydychaniem, bez zatrzymywania oddechu, który podnosi ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej.

5. Unikaj obciskających brzuch ubrań.

Zapraszamy na stronę www.bebotrening.pl