HARTMANN Polska
Leczenie > Terapia kompresyjna

Terapia kompresyjna

Do leczenia przewlekłej niewydolności żylnej, w przebiegu której często powstają źle gojące się rany, firma HARTMANN oferuje bandaże i pończochy do terapii kompresyjnej – oraz połączony z nowoczesnymi opatrunkami kompleksowy asortyment flebologiczny. Opatrunki podtrzymujące natomiast stosuje się często przy zranieniach i uszkodzeniach układu kostno-mięśniowego.

Do terapii kompresyjnej z bandażami i opatrunkami oraz medycznymi pończochami kompresyjnymi firma HARTMANN proponuje zintegrowany system produktów do leczenia chorób flebologicznych. Ponadto firma HARTMANN dysponuje szerokim asortymentem bandaży i opatrunków dla terapii funkcjonalnej przy zranieniach i uszkodzeniach układu kostno-mięśniowego.

 

Działanie i korzyści opatrunku terapeutycznego są zależne zarówno od każdorazowo zastosowanej techniki opatrunku, jak i od właściwości fizycznych materiału na bandaże. Dlatego tak szeroki zakres wskazań wymaga produktów o specyficznych cechach.

 

Opatrunki terapeutyczne firmy HARTMANN dają liczne możliwości zastosowań. Jako opatrunki unieruchamiające są wskazane przy leczeniu zachowawczym złamań w celu ustabilizowania obszarów ciała. Jako opatrunki kompresyjne stanowią podstawowe leczenie przy chronicznej niewydolności żylnej. Jako opatrunki funkcjonalne, które kompresują, podtrzymują i odciążają, stosowane są w terapii przy zranieniach i uszkodzeniach układu kostno-mięśniowego. Właściwości i materiały są przy tym różnorakie, w zależności od zastosowania: opaski z klejem cynkowym, dziane i trwale elastyczne bandaże kompresyjne o małej i dużej rozciągliwości, plastry z opatrunkiem, opatrunki taśmowe i sportowe oraz wszystko, co jest potrzebne w dziedzinie gipsowania. Oprócz produktów innowacyjnych znajdują się wśród nich wyroby klasyczne, które ustaliły kryteria w branży opatrunkowej.


 Produkty