HARTMANN Polska
Pielęgnacja

Pomagamy w opiece nad pacjentami

Opieka nad osobami starszymi i chorymi wymaga nie tylko posiadania odpowiedniej wiedzy z zakresu medycyny i opieki. Przede wszystkim dobór właściwych produktów ułatwia pracę personelu specjalistycznego i podwyższa jakość życia pacjenta. HARTMANN oferuje bogaty zestaw produktów służących temu celowi.

Dowiedz się więcej o portfolio firmy HARTMANN

Paleta produktów HARTMANN do pielęgnacji pacjenta obejmuje higienę osób nietrzymających moczu, pielęgnację pacjenta, medyczną pielęgnację skóry oraz diagnostykę.

Artykuły produkcji HARTMANN dla osób nietrzymających moczu gwarantują zarówno opiekunom, jak również osobom dotkniętym inkontynencją, jednorazowe produkty dopasowane specjalnie do wymagań pacjenta. Produkty te nie przepuszczają moczu na zewnątrz, chronią skórę przed podrażnieniami, gwarantują wysoki komfort noszenia i są łatwe w obsłudze.

Przy opiece nad pacjentem szczególnie ważne, lecz nie zawsze łatwe, jest zapewnienie wysokiego standardu higieny. Odpowiednie produkty jednorazowe ułatwiają załatwianie codziennych potrzeb, pielęgnację ciała oraz podawanie jedzenia. Jednocześnie chronią one pacjenta i opiekuna przed rozprzestrzenianiem się zarazków.

Warunkowane wiekiem zmiany funkcjonowania skóry są jedną z przyczyn, które powodują, że wiele osób starszych nie czuje się komfortowo. Szczególnie w przypadku osób dotkniętych problemami z nietrzymaniem moczu pielęgnacja narażonej na agresywne wpływy skóry ma bardzo duże znaczenie. Medyczna seria do pielęgnacji skóry HARTMANN pozwala sprostać tego rodzaju wymaganiom.

Do najczęstszych przeprowadzanych samodzielnie czynności diagnostycznych zaliczamy pomiar temperatury ciała i ciśnienia krwi. W zakresie diagnostyki HARTMANN oferuje łatwe w obsłudze termometry do mierzenia temperatury, zapewniające dokładność pomiaru, jak również ciśnieniomierze.