HARTMANN Polska
Pielęgnacja > Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry

Uwarunkowany wiekowo zanik funkcji skóry to jedna z przyczyn, z powodu której wiele osób starszych nie czuje się dobrze we własnym ciele. Właśnie w przypadku osób mających problemy z nietrzymaniem moczu pielęgnacja wymagającej skóry odgrywa dużą rolę. Medyczna seria do pielęgnacji skóry firmy HARTMANN spełnia te szczególne wymagania.

Ryzyko podrażnień oraz chorób skóry wyraźnie wzrasta wraz z wiekiem. Eksperci szacują, że około 40% osób starszych, które nie mieszkają w zakładach opiekuńczych, cierpi na schorzenia dermatologiczne wymagające opieki lekarskiej.

Z dermatologicznego punktu widzenia szczególnie ważne, aby uniknąć uszkodzeń skóry, są trzy aspekty: gruntowne, ale łagodne oczyszczanie, następnie przywrócenie skutecznej ochrony, zwłaszcza w okolicach intymnych w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu, jak również ogólna regeneracyjna pielęgnacja skóry. Produkty oczyszczające, ochronne i pielęgnujące z serii Menalind professional opracowano szczególnie dla potrzeb skóry osób starszych.


 Produkty