HARTMANN Polska
Leczenie > Leczenie ran

Leczenie ran

Do leczenia ran firma HARTMANN oferuje, oprócz tradycyjnych produktów z gazy i ligniny, również nowoczesne opatrunki hydroaktywne.

Spójny asortyment harmonijnie dobranych produktów spełnia wymagania poszczególnych etapów procesu gojenia się ran, skraca czas zabliźniania się i tym samym wprowadza większą ekonomiczność w procesie leczenia ran.

 

Nadzwyczaj szeroki zakres wiedzy podstawowej na temat fizjologii leczenia ran doprowadził w ostatnich latach do opracowania opatrunków, które, oprócz typowych funkcji, zapewniają dodatkowe możliwości leczenia i na nowo definiują swoją rolę.

 

Wobec różnorodności ran i stanów gojenia jest zrozumiałe, że jeden opatrunek nie może sprostać wszystkim wymogom terapeutycznym. Dlatego też, prócz tradycyjnych opatrunków takich jak kompresy gazowe czy włókninowe oraz kompresy chłonne i maściowe, firma HARTMANN oferuje również opatrunki hydroaktywne, takie jak poduszeczki opatrunkowe z superabsorbentem, kompresy z alginianem wapnia, kompresy piankowe, opatrunki hydrokoloidowe i hydrożelowe. Ponadto firma HARTMANN opracowała materiał mocujący, który dzięki swojej elastyczności, samoprzyczepności i spójności skutecznie wyeliminował konieczność stosowania skomplikowanych metod opatrywania ran.


 Produkty